T
E
L
  737 169 451   789 584 562

Zajęcia indywidualne czytanie / matematyka / terapia ręki


Indywidualne zajęcia z czytania

Zajęcia są prowadzone metodą krakowską – sylabową.
Najlepszy czas na naukę czytania to początek wieku przedszkolnego - 3. a 6. rok życia. Dzieci pomiędzy 3. a 4. rokiem życia mają tak wysoką aktywność mózgu, że nauka czytania z łatwością przyjdzie im w tym okresie . Opanowanie czytania przed pójściem do szkoły z pewnością ułatwi dziecku odnalezienie się w nowej sytuacji i dobrze wpłynie na jego pewność siebie.
Nauka odbywa się przez zabawę często dostosowaną do zainteresowań dziecka. W trakcie zajęć są przerabiane poszczególne sylaby, następnie otrzymujecie książeczkę do domu, która pomoże utrwalić poznany materiał.
 
Prowadzący: Karolina Kurcz, Patrycja Szpara

Indywidualne zajęcia z matematyki

Zajęcia są prowadzone elementami matematyki dziecięcej Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.
Nauka odbywa się poprzez zabawę i atrakcyjne ćwiczenia. Zajęcia są wypełnione zabawami, ciekawymi zadaniami i grami.
Dziecięca Matematyka  łączy intensywny rozwój intelektualny z kształtowaniem odporności emocjonalnej, a także z ćwiczeniem umiejętności matematycznych. Program jest opracowany w taki sposób, aby umożliwić dziecku sukces w nauce szkolnej oraz minimalizując  niepowodzenia podczas procesu uczenia się matematyki.  Ta metoda jest formą aktywizującą jednocześnie w sposób zabawowy i twórczy dostarczającą dziecku wiedzę matematyczną . Treści są dostosowane do wieku i poziomu rozwoju umysłowego dzieci w wieku 3-6 lat. Poza treningiem liczenia i przeliczania, dziecko uczy się schematu własnego ciała,  a także nabywa orientacji w terenie oraz przestrzeni.

Prowadzący: Patrycja Szpara
 
 
Indywidualne zajęcia z terapi ręki

Terapia opiera się przede wszystkim na usprawnianiu małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów rąk, dłoni oraz palców. Terapeuta dobiera ćwiczenia indywidualnie do potrzeb dziecka. Terapię poprzedza diagnoza, polegająca na rozpoznaniu stopnia trudności u dziecka. Terapia ręki to również ćwiczenia całego ciała. Ponieważ ręka spełnia swoje funkcje, gdy wszystkie jej elementy składowe: kości, stawy, mięśnie działają prawidłowo. Ważne jest, żeby podczas terapii nie usprawniać poszczególnych części składowych ręki, ale postrzegać ją całościowo i rozwijać świadomość ciała.
Terapia skierowana jest do dzieci:
Prowadzący: Karolina Kurcz
 
 
Koszt zajęć: 120 zł
Czas trwania: 45 minut

Na naukę czytania można się zapisać telefonicznie lub przez e-mail.Napisz do nas

KREATYWNE CENTRUM ROZWOJU DZIECKA
PROGRESIK A. HAJDON

ul. Gawrzyłowska 69A
tel. 737 169 451
email: kontakt@progresik.com

www.progresik.com
progresik_debica
Progresik.Debica